tel. 606 191 814

ul. Autostrada Poznańska 1,   Szczecin

Wyważanie kół

Wyważenie kół w Szczecinie dla komfortu jazdy i bezpieczeństwa

Zakład Wulkanizacyjny Salamon, to firma z doświadczeniem i zawodowym podejściem do Klientów. Przez cały okres działalności pracujemy nad rozbudową naszego serwisu, dopasowując ofertę do zróżnicowanych potrzeb kierowców. Wyposażyliśmy nasz warsztat w odpowiednie urządzenia i narzędzia, więc bez problemu możemy podjąć się działań związanych z kołami i ogumieniem pojazdu. W związku z tym wykonujemy szereg usług, wśród których wymienić można m.in. wyważanie kół.

wywazanie kol

Układ jezdny ma znaczący wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy, dlatego ważna jest dbałość o jego właściwy stan techniczny. Wszelkie nieprawidłowości wpływają na szybsze zużycie poszczególnych elementów, co zwiększa ryzyko i generuje koszty. Jazda ze źle wyważonych kołach jest po prostu niekomfortowa, ponieważ koła w takim wypadku szumią i biją oraz odczuwalne są drżenia, mogące przenosić się na kierownicę. Ponadto opony ulegają szybszemu zużyciu, ponieważ źle tocząca się opona, ma nierównomierny nacisk na całą powierzchnię. Co ważniejsze z tego powodu może wydłużyć się droga hamowania. Dlatego tak istotne jest właściwe wyważenie kół. Nasi pracownicy, którzy mają długoletnią praktykę w zawodzie, gwarantują rzetelne i prawidłowe wykonanie usługi. Obsługujemy samochody różnych marek.

Serwis opon w Szczecinie zachęca do kontroli pojazdu

Jeśli chcesz mieć pewność, że koła w Twoim samochodzie będą wyważone prawidłowo, skorzystaj z usług z naszego zakładu wulkanizacyjnego. Specjaliści radzą, aby kontrolę wyważenia zrobić raz na 5 tysięcy km przebiegu. Trzeba wiedzieć, że wyważenie kół bezwzględnie trzeba wykonywać po każdym zdjęciu opon z obręczy. To co powinno nas zaniepokoić i zmotywować do sprawdzenia czy koła są dobrze wyważone to:

  • Wibracje na kierownicy
  • Mniejsza przyczepność
  • Nierównomierny ślady opon
  • Bicie i szum kół
  • Dłuższa droga hamowania
  • Nieregularne ślady zużycia opony

Wyważenie kół powinno być wykonane także po każdej wymianie opon lub ich naprawie. Warto pamiętać, że należy tej kwestii dopilnować szczególnie zimą, kiedy drogi są mokre i śliskie. Jeżeli odczuwasz powyższe objawy lub koła w Twoim aucie przeszły sezonową wymianę opon, skorzystaj z usług fachowców, którzy znają się na swojej pracy. Zawsze mamy na uwadze dobro i bezpieczeństwo Klientów, starając się wykonywać zlecenie solidnie i w krótkim czasie. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem od sprawdzonych producentów, który nigdy nas nie zawiódł, tak jak i my nie chcemy zawieźć pokładanego w nas zaufania. Zadbaj o dobry stan swojego auta i bezpieczeństwo na drodze. Na terenie naszego warsztatu prowadzimy, także sprzedaż opon. Przechowamy opony w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Wszelkie usługi wulkanizacyjne w naszym zakładzie przeprowadzane są z dbałością o bezpieczeństwo naszych Klientów!