tel. 606 191 814

ul. Autostrada Poznańska 1,   Szczecin

Wymiana opon

Wymiana sezonowa opon w Szczecinie

Opony zimowe niezbędne są każdemu kierowcy, który od października, aż do marca/kwietnia nie chce rezygnować z przemieszczania się samochodem. Ogumienie potrzebne jest nie tylko do jazdy po ośnieżonych drogach. Nagły spadek temperatury powoduje że przed serwisami samochodowymi ustawiają się kolejki kierowców chcących wymienić w swoich autach letnie opony na zimowe. Chętnych do wymiany kompletu ogumienia na "zimówki" jest z roku na rok coraz więcej i trudno się temu dziwić. Kto raz spróbował jazdy na oponach zimowych, nie myśli już o stosowaniu ogumienia wielosezonowego. Jeżeli temperatura utrzymuje się poniżej 6-7°C śmiało możemy udać się do wulkanizacji.

wymiana opon

Przełom października i listopada to w naszym kraju najlepszy okres na wymianę opon. Chociaż pogoda bywa u nas zmienna nie należy mieć obaw, że po wymianie ogumienia nagle się ociepli i jazda na oponach zimowych stanie się nieekonomiczna. Mały wzrost temperatury o parę stopni nie wyklucza możliwości eksploatacji wyposażonego w nie auta. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dlaczego nie należy jeździć na letnich oponach zimą:

  • Więcej niezależności – opona zimowa gwarantuje większą mobilność w każdych warunkach zimowych
  • Więcej bezpieczeństwa, 4 opony zimowe odpowiadają wartości tylko ok.1,5% do 3% wartości Państwa pojazdu
  • Mniej ryzyka, opony zimowe to najlepszy sposób na ograniczenie ryzyka spowodowania wypadku w okresie jesienno-zimowym
  • Krótsza droga hamowania, już poniżej +7ºC letnie opony tracą swoje właściwości trakcyjne, a droga hamowania się wydłuża
  • Odporność na aquaplaning, opony zimowe mają pogłębione nacięcia wzoru bieżnika, co zapobiega zjawisku aquaplaningu

Wymiana opon spowodowana ich zużyciem

Już w przypadku głębokości bieżnika o wymiarze 4 mm zmniejsza się przyczepność ogumienia. Opony mogą stracić styczność z jezdnią, a pojazdu nie da się prowadzić ani zatrzymać. Na drodze mokrej zwiększa się ryzyko utraty kontroli przez poślizg wodny. Zbyt zużyty bieżnik opony nie pozwala na odprowadzenie wody, która gromadzi się pod oponami. Dlatego opony nie powinny być zużyte aż do najniższej ustawowej głębokości bieżnika. W zależności od szerokości, opony letnie powinny być wymieniane najpóźniej przy głębokości bieżnika od 2 do 2,5 mm, zimowe natomiast – gdy głębokość bieżnika ma wymiar 4 mm.

Salamon - ekspresowa wymiana opon i kompleksowa obsługa

Nie pozwól, aby zaskoczył Cię śnieg wykonaj jeden telefon lub przyjedź do naszego serwisu opon. W ekspresowym tempie zadziałamy i wymienimy bądź naprawimy należycie całe ogumienie w Twoim samochodzie. Gwarantujemy wysoki standard obsługi i stuprocentowe zadowolenie naszych Klientów. Kompleksowa oferta opon i usługi z nią związane w naszej firmie sięgają do najwyższego poziomu pod względem jakości i czasu. W zakres naszych usług wymiany opon wchodzi:

 • Wymiana opon na felgach stalowych i aluminiowych
 • Czyszczenie felg
 • Komputerowe wyważanie kół
 • Wyrównywanie ciśnień w oponach

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą obszerną ofertą serwisową i skorzystania z naszych profesjonalnych usług w oparciu o wymianę i wulkanizację opon. Warto zaznaczyć, że w naszym serwisie można także bezpiecznie przechować opony do następnego sezonu. Zajmujemy się wyważaniem kół i pompowaniem opon, a także sprzedażą ogumienia. Wybór właściwego i sprawdzonego zakładu wulkanizacyjnego z wieloletnim doświadczeniem to już połowa sukcesu! Zapraszamy!